D´ROI DES MATINS DE L'ABBE ROZIER

Narozen 5.9.2008
Do ČR importován 11.11.2008
Rodokmen D´Roie zde
RTG 0/0(A/A), Cotation 3, TAN TEST 10-10-10 (Mrs. Kerfrieden), 4x CAJC,Světový vítěz mladých, Primus Junior, BOB

Matka : U´TXERA DES MATINS DE L'ABBE ROZIER (Tčera)

Narozena 31.05.2003
Recommandée ,Dys A/A
Zkoušky: CANT,Brevet de chien de défense,Brevet d'obéissance,Ring 1, připravená na Ring 2
Výstavy: 2. místo ve třídě pracovní na NE 2005,1. místo ve třídě pracovní na Journée de Beauceron 2007
Tčera je nádherná fena s perfektní povahou . Fascinuje mne na ní krásné sytě červené pálení.
Fotky Tčery zde

Otec: CHCS ARTZAIN DU DOMAINE DES GARDIENS DE LA VALLÉE

Narozen:31.7.2005
Recommandé ,Dys A/A
Zkoušky: CANT,Brevet d'Obéissance, Ring 3
Výstavy: Šampion krásy Francie,Vítěz Nattionale Elevage 2008, Vítězný pes Journée Beauceronne Merignac 2006,2007 ,CAC,CACIB,BOB
Stránky Artzaina zde
Video z práce Artzaina zde
Výsledky výstav a zkoušek mluví za vše.
Povahu a elán pro práci získal Artzain po svém otci Seneque de la Dame de Coeur. Je to celkově nádherný pes, který své výsledky sbírá již od prvopočátku .
NE 2008 vyhrál ve svých 2 letech a načatých 10-ti měsících !!


Proč D´Roi a cesta za ním:

Má láska k Seneque de la Dame de Coeur je všeobecně známá. Již vloni jsem měla zamluveného pejska ze spojení U´Txera a Seneque. Bohužel U´Txera se Seneque nezabřezla. Na NE 2008 jsem se domluvila s Rafaelem Galvezem, majitelem Seneque, že mi vybere pejska ze spojení Tara du Gardien de la Puissance( matka Artzaina) a Seneque , toto spojení by bylo již po třetí opakované . Bohužel Seneque zemřel.Byla jsem nadšená, když jsem zjistila, že Tčera byla připuštěna Artzainem. Okamžitě jsem napsala Honzovi Vernerovi, se kterým máme Roie ve spoluvlastnictví, že náš okamžik přišel. Měla jsem velký problém jak se pro Roie dostat, přímo od mého domu k bydlišti D´Roie to bylo přesných 1805 km. S Honzou jsme vymýšleli všelijakou dopravu, jak pro Roie zajet. Náhoda mi nahrála.Mé kamarádce Verče Coufalové se začala hárat fena BO ,a ženich byl vybrán ve Francii . Tak jsme zabily dvě mouchy jednou ranou. 200 km za Paříží jsme nakryly Sibinku a potom frčely dolů na jih, kde bylo opravu krásně . Atlantický oceán neztratil ze svého kouzla ani na podzim, bylo nádherných 20 stupňů a nám se vůbec od těch divokých vln nechtělo domů.
Proč jméno D´Roi?:
Na písmeno D jsem dlouho vybírala, ale vše co jsem vymyslela se mi po chvilce přestalo líbit. Dívala jsem se na film z golfového prostředí "Zelený svět" kde se hlavní postava jmenuje Roy (Kevin Costner), v tom mě napadlo, že právě kvůli psovi CHCS ,CHIB Roi du Ru d'Oly (Ring 3), jsem si pořídila Airin a jméno bylo na světě. Roi byl nádherný pracovní pes a je předkem značného procenta francouzských psů. l´Roi (čte se Ruá) znamená ve francouzštině král a Artuš byl také král, tak proto jméno D´Roi.
D´Roie jsem si přivezla hlavně na práci a doufám, že pracovní vlohy získal po svých rodičích a prarodičích. Stal se vlastně nástupcem Artuše. Ráda bych věřila, že dokáže to co Artuš, ale na druhou stranu vím, že Artuš v mých očích navždy zůstane jako PAN PES !
Fotografie z cesty pro D´Roie zde